Skip links

Hollywood Smile Nedir?

Hollywood Smile, dişlerin mükemmel şekli, rengi ve boyutunu elde etmek için gerçekleştirilen kozmetik diş estetiği tedavisidir.

Hollywood smile gülüş tasarımı yapılırken dişlerin birbiriyle ve yüzün tamamı ile orantılı olması amaçlanır. Başarılı bir Hollywood Smile Gülüş tasarımı yapılırken dikkate alınması gereken bir çok unsur varken bunlardan bazıları;

-Dişlerin altın oran denilen belirli bir orana ve cinsiyet dismorfolojisine göre boyutlandırılması
-Dişler arasındaki boşlukların ve pürüzlerin elimine edilmesi ve diş etlerinin simetrik ve ideal görüntüsünün sağlanması
-Dişlerin görünümünün gülüş pozisyonunda optimal görüntü sağlaması ve düzgün kapanması
-Dişlerin yüzün ve dudakların orta çizgisine simetrik olarak konumlandrılması
-Dişlerin konuşmayı ve yemek yemeyi sınırlandırmaması aksine optimize etmesi

Hollywoos Smile Gülüş Tasarımı yapılırken bütün bu unsurların dikkate alınarak kişiye özel bir tasarım yapılması gerekmektedir.

Hollywood Smile tedavisi yapılırken hastanın; ağız ve yüz yapısı, beklentileri, cinsiyeti dikkate alınarak yüzünün bütününe uygun estetik gülüş tasarlanmalıdır. Yani başarılı bir hollywood smile gülüş tasarımı işlemi için hastanın yüzü, diş ve dudakların kinetik ve statik konumu ile diş ve ten rengi dikkate alınmalıdır.

Hollywood smile diş tasarımı yapılırken altın oran dikkate alınır ancak kadın ve erkeğin gerek yüz gerekse diş yapıları farklılık gösterir. Örneğin kadınlarda feminen oval hatlar tercih edilirken erkeklerde daha düz ve maskülen görünüm tercih edilir. Yine ön iki dişin hafif uzun olması da daha feminen bir görünüm yaratır. Bu nedenle cinsiyet dismorfolojisine ve gülüş beklentisine uygun olarak kişiye özel bir gülüş tasarımı yapılmalıdır.

Hollywood smile için hangi tedavi yöntemlerinden faydalanılır?

Herkesin mevcut diş yapısı ve beklentileri farklı olacağından gülüş tasarımı yapılırken uygulanacak tedaviler hastaya göre farklılık gösterektir ancak gingivektomi, diş beyazlatma, implant tedavisi, zirkonya porselen veya porselen kaplamalar, porselen lamina uygulamaları, pembe estetik tedavilerine Hollywood smile estetiği yapılırken sıklıkla başvurulur.

Zirkonya ve porselen kaplamalar nedir?

Hastanın yüz ve ağız simetrisi incelenerek, hastanın mevcut dişleri üzerine ağız ve yüz simetrisine uygun zirkonya veya porselen kaplamaların yapıştırılması işlemidir. Bu işlemde mevcut sağlıklı dişler korunur ancak yeniden boyutlandırılır. İşlem öncesinde dişlere lokal anestezi ile gereken tedaviler uygulanır bu sayede işlem ağrısız bir şekilde tamamlanır.

Zirkonya kaplamalar doku uyumluluğu sayesinde özellikle diş hekimliğinde oldukça sık kullanılan malzemelerdendir. Bu malzeme gelişen teknoloji ile oldukça doğal görünüm sağlarken diğer yandan darbelere ve aşınmalara son derece dayanıklıdır.

Porselen kaplamalar ise hem dişe benzer doğal görünümü hem de dayanıklılığı ile tercih edilen diğer bir materyaldir. Porselen özellikle metal alerjisi bulunan hastalarda tercih edilen doku uyumululuğu en yüksek materyaldir.

Her iki kaplama malzemesi de kullanılırken, dişler benzer şekilde kurate edilmekte ve diş yüzeyine kaplama kuronu yapıştırılmaktadır.

Porselen lamina diş kaplama nedir?

Porselen diş kaplaması diş önyüzeylerinin milimetrik olarak inceltilmesi ve inceltilen bu alana porselen diş laminalarının yapıştırılma işlemidir. Bu işlemde doğal diş yapısı maksimum seviyede korunur böylece estetik görünüm ve doğal diş konforuna bir arada sahip olmuş olur.

Hollywood smile uygulanırken pembe estetik ve Gummy Smile nedir?

Pembe estetik, diş etlerinin estetiğini kapsamaktadır. Diş eti seviyelerinin simetrik olması, diş eti renginin sağlıklı ve pembe renkte olması amaçlanır. Ayrıca gülüş pozisyonununda diş etlerinin optimal görünümü de gummy smile tedavisi ile elde edilebilir. Buna göre üst diş etleri idealden fazla görünen hastaların diş etlerinin bu görünümü azaltılır.

Hollywood smile hangi sorunları çözer?

-Dişlerdeki şekil bozuklukları
-Dişlerdeki çapraşıklıklar
-Diş rengi bozuklukları
-Diş eti seviyesinin düzeltilmesi
-Asimetrik gülüş
-Diş yüzeyindeki kırık ve çatlakların düzeltilmesi
-Eksik dişler

Hollywood smile fiyatları nedir?

Hollywood smile kişiye özel planlanan bir gülüş tasarımı tedavisidir. Her hastanın ihtiyaçları ve beklentileri farklı olduğundan gerek süreç gerekse fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Kendi gereksinimlerinize en uygun tedavi planlaması ve ücret bilgisi için bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz ön muayene imkanından faydalanabilirsiniz.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için internet sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone