Skip links

Zirkonyum diş nedir ?

Zirkonyum dişler, doğal dişler gibi yarı geçirgen bir özelliğe sahiptir.Işığı geçirme özelliğinden dolayı doğal diş gibi görünür. Porselen kaplamaların diş etinde oluşturduğu gri yada mor rengi oluşturmaz, insan sağlığı için hiçbir zararı yoktur dolayısıyla diğer kaplamalardan kaynaklanan alerjik durumlar, zirkonyum uygulamalarında görülmez.

Beyaz renkli ve sıcağa karşı dayanıklı olan zirkonyum metalinden üretilen son yıllarda popüler olarak kullanılan şeffaf görünümlü bir diş türüdür. Metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Metal destekli kaplamalar yoğun bir yapıya sahiptirler. Zirkonyum porselen kaplamalar ışık geçiren bir yapıya sahip olduklarından dolayı diş etlerinde koyu renk oluşturmazlar ve metal desteksiz kaplamalardan olup metal destekli kaplamalara göre daha az bir yoğun yapıya sahip olduklarından dolayı daha doğal bir görünüm sunmaktadırlar.

Metale karşı alerjisi olan hastalar zirkonyum diş kaplama kullandıklarında herhangi bir sorun ile karşılaşmamaktadırlar. Zirkonyum diş kaplama yapılan hastalar en çok zirkonyum un beyaz bir madde olmasından dolayı diş eti kenarlarının beyaz kalması ve dişlerinin şeffaf bir görünüme sahip olmasından dolayı memnun kalmaktadır.
Beyaz ve şeffaf bir görünüme sahip olması, basınç ve kuvvete karşı çok dirençli bir yapıya sahip olmasından dolayı; son yıllarda popüler hale gelen zirkonyum diş kaplama estetik ve fonksiyonel açıdan çok tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için internet sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone